Tělovýchovná jednota Jaroměřice

Historie

V Jaroměřicích nad Rokytnou byl založen fotbal 4.července 1920,kdy bylo také sehráno první utkání s Ohrazenicí s výsledkem 4:O.

Od roku 1922 bylo zřízeno fotbalové hřiště na pozemku,který daroval hrabě Vrbna-Kaunitz Sokolu.

Od roku 1928 se hrála pod názvem SK Jaroměřice nad Rokytnou IV.třída Západomoravské župy fotbalové(soupeři-Říčany,Knínice,Náměšť n.Osl.,Mor.Budějovice ad.)V letech 1943-1946 byla v Jaroměřicích dokonce dvě družstva dospělých.

V roce 1946 postoupilo jedno družstvo do 1.B třídy na 1 rok.Od roku 1948 - změna názvu na TJ SOKOL Jaroměřice nad Rokytnou-muži,dorost,žáci.

V roce 1950 dosáhli muži 2.místo Jihlavského kraje,v roce 1952 se postavil nový stadion s běžeckou dráhou a v roce 1956 postoupil dorost do 1.A třídy,žáci -krajská soutěž a druhé družstvo mužů OP,první družstvo mužů 1.B třída(soupeři-Jiskra a Spartak Třebíč,Dukla Jemnice,Slovan Jihlava,Pelhřimov,V.Meziříčí ad.)

Šedesátá léta se muži střídavě dostávali do 1.B a 1.A třídy a nakonec hráli OP.

1995 se sloučila družstva Jaroměřic s VTJ Vícenice a po 34 letech se opět na jeden rok hrála 1.B třída se střídavými úspěchy.

Od roku 2001 se hraje na travnatém hřišti u ČOV,včetně nových kabin.Toto se podařilo zbudovat především za velké podpory Města Jaroměřice n.R.,které zakoupilo pozemek za 100 000.-Kč a další pronajalo fotbalu.

Byl to velký krok kupředu.Výsledkem je mimo jiné to ,že v současné době se aktivně zapojuje do fotbalu cca 100 hráčů v následujících soutěžích:

• základna mladší i starší - okresní přebor
  • žáci mladší i starší - krajský přebor
  • dorost - krajský přebor
  • muži B - okresní přebor
  • muži A - krajský přebor

Zápasy

Následující zápasy:
Nebyl nalezen žádný následující zápas.
Poslední zápasy - výsledky:
Nebyl nalezen žádný poslední zápas.
Nejlepší střelci:
Nejsou zapsány žádné statistiky.
Krajský přebor Vysočina:
TýmVPB
1. FC Jemnicko00
SK Přibyslav00
FC Spartak Velká Bíteš00
Tatran Ždírec n/D00
FK Humpolec00
FC Chotěboř00
FK Bohemia Světlá n/S.00
FC Slovan Havl. Brod "B"00
SK Moravské Budějovice00
SK Huhtamaki Okříšky00
TJ Sapeli Polná00
Sokol Herálec00
FC Slavoj Žirovnice00
FK Jaroměřice n/R00
V tuto chvíli žádná anketa neprobíhá.
Kdo má narozeniny?
V nejbližší době dní nebude mít nikdo narozeniny.