Tělovýchovná jednota Jaroměřice

Příliš krutá prohra

publikováno 8. srpna 2016

FC Chotěboř - FK Jaroměřice n. Rok. 3 : 0 (1 : 0)

Jaroměřičtí zajížděli k prvnímu mistrovskému zápasu na horkou půdu do Chotěboře i s novými posilami Leošem Barákem z Čáslavic a Markem Hoškem z HFK Třebíč. Naopak chyběl trest si odpykávající Marcel Šimek, který přišel v létě z Čáslavic a několik hráčů širšího kádru. Mezi náhradníky tak figuroval i nový trenér Milan Bednář. V úvodu utkání se dostal do dobré příležitosti Barák, který mohl postupovat sám na domácího gólmana Dobrovolného, jenže míč si dobře nezpracoval, ztratil rychlost a domácí obránce jej dostihl. Přesto si hostující útočník dokázal přikrýt míč a ač tísněn z hranice pokutového území i vystřelit, ale minul prostor branky. Poté již převzali iniciativu domácí, kteří lépe kombinovali ve středu hřiště, z toho pramenili průniky do hostující obrany, zejména po křídlech a nebezpečné centry před Klubalovu svatyni. Z takové situace padla i úvodní branka chotěbořských, kdy ve 23. minutě po centru z pravé strany zůstal v prostoru penalty neobsazený Dvořák a hlavičkou pod břevno zajistil domácím zasloužené vedení - 1 : 0. Po půlhodině hry však převzali otěže utkání hosté a do konce poločasu byli lepším týmem. Žádnou ze svých vypracovaných příležitostí však nedokázali využít - buď nepřišla dobrá finální přihrávka a nebo vyslané střely končily mimo tři tyče. Hosté i po přestávce mysleli na možnost získání alespoň jednoho bodu, ale vše se zlomilo v 72. minutě, kdy stoper Hutař stáhl rukou v pokutovém území domácího hráče a s penaltou neměl problém kapitán Somerauer - 2 : 0. Jaroměřičtí už poté neměli sílu vývoj otočit, domácí si výsledek zkušeně hlídali a v poslední minutě stanovil výsledek na 3 : 0 hlavou opět Somerauer, což bylo pro hosty, vzhledem k průběhu utkání, trochu kruté. Sestava: Klubal - Z. Karásek, D. Karásek, Hutař, Hambálek - Hověz, Palát, Prokeš (81. Bednář), F. Svoboda - Barák, Hošek (71. Stejskal). Rozhodčí Fabeš, ŽK 2 : 3, diváků 150